14 Temmuz 2018

Kapadokya

1.Gün

Sabah belirtilen saatlerde okulumuzda buluşma ve siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimiz ile gerekli düzenlemelerden sonra hareket ediyoruz.Yolda alacağımız kahvaltının (kahvaltı extra) molasının ardından yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.Afyon civarında alacağımız öğle yemeği(extra) molasından sonra Akşehir’de Nasrettin Hoca türbesini ziyaret edip. Konya üzerinden Kapadokya’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız ilginç yapısı ile Ihlara Vadisi burası Kapadokya Bölgesinin en önemli inziva merkezi.Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Kaymaklı Yeraltı Şehirine hareket ediyoruz. Bu şehir yerin 7 kat altında inşa edilmiş ve sadece %15’i ziyarete açılabilmiştir.Erzak depoları,mutfaklar,şırahaneler,kiliseler gibi sosyal yaşam alanlarını gezip rehberimizden bilgiler aldıktan sonra, bu büyüleyici ortamdan ayrılarak bölgenin en yüksük konumunda bulunan Uçhisar kalesini ve Güvercinlik vadisini görerek turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.Daha sonra Peri bacalarının bulunduğu Paşabağların da fotoğraf ve gezi molası veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün

Sabah,otelde alacağımız kahvaltının ardından, Hacı Bektaş’a hareket ediyoruz.Türk ve İslam mutasavvıfı ünlü düşünür Hacı Bektaş-i Veli’nin türbesini, külliyesini ziyaret ediyoruz. Burada Üçler çeşmesi, Nadar avlusu, Aslanlı çeşme, yemekhane, Meydan evi, Mihman evi, Balım Sultan türbesini gezdikten sonra Göreme açık hava müzesine doğru yol alıyoruz.Kaya kiliselerini,Rahipler Manastırını,Rahibeler Manastırı,Basil kilisesi,Barbara Şapheli,Yılanlı Kilise,Çarıklı Kiliseyi gezip devamında Manzara Vadisine giderek, manzaraya karşı öğle yemeğimizi ve çaylarımızı alıyoruz. Molamızın ardından Kapadokya’nın simgesi Üç Güzeller peribacaları diğer göreceğimiz yerler arasında.Fotoğraf molamızın ardından Ürgüp’e ulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Avanos’ta bölgede çıkan değerli taşları görmek üzere Onix Atölyesi ziyareti ile turumuzu sonlandırıyor ve dönüş yoluna başlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


→ Lüx Turizm araçları ile ulaşım hizmetleri

→ Profesyonel Rehberlik Hizmeti

→ Zorunlu Seyahat Sigortası

→ 3 – 4 Yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah+Akşam yemeği)

→ Turizm Bakanlığına ait ören yeri girişleri ( Sadece Öğrenciler için )


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


→ Kişisel Harcamalar

→ Öğle yemekleri

→ Yemeklerde alınan içecekler

→ Öğretmen ve veliler için giriş ücretleri


Yapılacak istişareler doğrultusunda istenilen tüm değişiklikler mümkündür.Tur programı istekleriniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Belirtilen program 40 kişi ve üzeri öğrenci grupları için geçerlidir. Fiyat içi lütfen iletişime geçin.

Paylaşabilirsiniz !
Göster
Gizle