14 Temmuz 2018

Fethiye – Dalyan

1.Gün

Sabah belirtilen saatlerde okulumuzda buluşma ve siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimiz ile gerekli düzenlemelerden sonra hareket ediyoruz.Yolda alacağımız kahvaltının (kahvaltı extra) molasının ardından yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gökova’ya varış ve azmakta tekne turu. Ardından serbest zaman ve Fethiye’ye hareket.Fethiye, Akdeniz’in içinde irili ufaklı adaların serpiştiği Fethiye körfezinde arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır. Kaya mezarları, Persler, Likyalılar, Karyalılar, Romalılara ait eserleri ile tanınmıştır. Kültürel zenginliği, doğal güzellikleri ve coğrafyası ile önemli turizm merkezleri arasındadır.Konaklama otelimizde.

2.Gün

Sabah kahvaltısının ardından Ölüdenize hareket ediyoruz. Öylesine güzellikle vardır ki soluk keser, sözcükler yetersiz kalır gözün gördüğünü anlatmaya…uçsuz bucaksız bir mavi dünya. Yılın her mevsiminde yüzyılların büyüsünü bozmamak istercesine sakin ve dalgasız olan bu kaya belki de bu yüzden Ölüdeniz adı verilmiştir.Buradaki gezimizin ardından Fethiye ile Ölüdeniz arasında terk edilmiş bir Rum köyü olan Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları, kiliseleri ve doğasıyla etkileyici bir atmosfere sahip.Bugünlük gezimizi tamamlıyor ve otelime geçiyoruz.

3.Gün

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Dalyana doğru yola çıkıyoruz. Dalyan, deniz kenarında değil, ama hem denizi, hem de gölleri var… Türkiy’nin en eski yerleşim yerlerinden Kaunos Antik Kenti burada… Dünya’nın ilgisini çeken Caretta-Caretta kaplumbağaları da Nisandan Eylüle kadar Dalyan’ın konuğu olur.Nil kaplumbağaları ise sürekli Dalyan kanallarında yaşar. Kaunos’un kaya mezarlarını gezip, öğle yemeğini yedikten sonra dünyaca tanınmış ve koruma altına alınan Karetta – Karetta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı İztuzu plajı’na gidiyoruz. Güneşin batışıyla birlikte dönüş yoluna koyuluyoruz.

NOT: Gökova yerine Saklıkent’i tercih edebilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


→ Lüx Turizm araçları ile ulaşım hizmetleri

→ Profesyonel Rehberlik Hizmeti

→ Zorunlu Seyahat Sigortası

→ 3 – 4 Yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah+Akşam yemeği)

→ Turizm Bakanlığına ait ören yeri girişleri ( Sadece Öğrenciler için )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


→ Kişisel Harcamalar

→ Öğle yemekleri

→ Yemeklerde alınan içecekler

→ Öğretmen ve veliler için giriş ücretleri


Yapılacak istişareler doğrultusunda istenilen tüm değişiklikler mümkündür.Tur programı istekleriniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Belirtilen program 40 kişi ve üzeri öğrenci grupları için geçerlidir. Fiyat içi lütfen iletişime geçin.

 

Paylaşabilirsiniz !
Göster
Gizle