8 Temmuz 2018

Çanakkale

Çanakkale

1.Gün

Sabah belirtilen saatlerde okulumuzda buluşma ve siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimiz ile gerekli düzenlemelerden sonra hareket ediyoruz.İlk olarak Ayvalık Şeytan sofrasında doğa manzarası ile seyir, kahve ve fotoğraf molası veriyoruz.Rehberimiz işliğinde turumuza devam ediyor ve Cunda adasına varıyoruz.Burada yapacak olduğumuz tarihi gezimizin ardından öğle yemeği molası için tesislerimize geçiyoruz.(öğle yemeği ekstra) Akçay sahilinde kısa bir gezinti yaparak sarı kız heykelini ziyaret ediyor oradan Tahtakuşlar Köyü Etnoğrafya ve Doğa Müzesini gezmek için Türkmen köyü olan Tahtakuşlara yola çıkıyoruz.Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra yol üzerinde Kazdağı gezilerinin en görkemli noktası Assos ve Behramkale köyü’ne gidiyoruz. Assos da Batı Anadolu’nun en eski tapınaklarından biri olan Athena Tapınağını, Assos Akrapolü ve Murad Hüdevendigar Cami’ni geziyoruz. Gün batımına doğru otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi otelimiz de alıyoruz.

2.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından Şehitlikler ve müzeleri ziyaret etmek için otelimizden ayrılıyoruz.Feribot ile Asya’dan Avrupa’ya geçiyoruz. Sırasıyla Şehitlikler; Seyit onbaşı heykeli,Abide-i Hürriyet , Morto koyu , Seddülbahir kalesi, Yahya Çavuş Anıtı, Anzak koyu, Arı burnu, 57. Alay Anıtı, Conkbayırı, Kabatepe müzesi bu kutsal topraklardan ayrılıyoruz. Feribot ile geçişten sonra eğer zaman uygunsa Çimenlik kalesi, Aynalı çarşı,Truva atı gezisinden sonra Troya antik kentini geziyoruz.

Troya Antik kenti;İlk doğu ve batı savaşı, ilk güzellik yarışması ve Dünyanın gözdesi Antik Truva kenti gezisinden sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi ailelerine bırakarak bir daha ki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


→ Lüx Turizm araçları ile ulaşım hizmetleri

→ Profesyonel Rehberlik Hizmeti

→ Zorunlu Seyahat Sigortası

→ 3 – 4 Yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah+Akşam yemeği)

→ Turizm Bakanlığına ait ören yeri girişleri ( Sadece Öğrenciler için )

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


→ Kişisel Harcamalar

→ Öğle yemekleri

→ Yemeklerde alınan içecekler

→ Öğretmen ve veliler için giriş ücretleri


Yapılacak istişareler doğrultusunda istenilen tüm değişiklikler mümkündür.Tur programı istekleriniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Belirtilen program 40 kişi ve üzeri öğrenci grupları için geçerlidir. Fiyat içi lütfen iletişime geçin.

Paylaşabilirsiniz !
Göster
Gizle