7 Temmuz 2018

Bursa-Uludağ

1.gün

Sabah belirtilen saatlerde okulumuzda buluşma ve siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimiz ile gerekli düzenlemelerden sonra hareket ediyoruz. Yolda alacağımız kahvaltının ardından (kahvaltı ekstra) Türk-Yunan savaşının son bulduğu Mudanya Anlaşması ile adı özdeşleşen Mudanya’ya geliyor, Mudanya Mütareke evini geziyoruz. Mudanya’da restore edilen tarihi binaları panoramik olarak gördükten sonra, 19.yy Osmanlı Konaklarını görüp, sahilde yürüyüş ve fotoğraf çekimi için mola veriyoruz.

Buradan Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış, evliyalar ve türbeler şehri Bursa’ya varıyoruz. Ulucami, tarihi Kozahan’ı (ipekçiler çarşısı), Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Orhan Gazi, Osman Gazi Türbelerini ziyaret ediyor.Ayrıca bu esnada saat kulesi’ni Bursa kalesinin sur duvarlarını da paronamik görme şansı buluyoruz.

Tophane de Bursa’nın muhteşem manzarasının eşliğinde akşam çaylarımızı keyifle yudumluyoruz.Bursa Çekirgedeki otelimize geçiyoruz.Otelin tüm aktivitelerinden ve termal sularından faydalanıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2.gün

Otelimizde açık büfe alacağımız kahvaltının ardından istersek bir süre daha termal havuzlardan faydalana biliriz.(Uludağ gelmek istemeyen diğer misafirlerimiz otelde kalıp, tam gün termal sulardan faydalanabilirler.) Türkiye’de en çok tercih edilen , kayak merkezlerinden biri olan , Uludağ’a hareket ediyoruz.İsteyen misafirlerimiz kayak ve snowboard yapabilirler, diğer misafirlerimiz kar manzarasını seyrederek sahleplerini yudumlaya bilirler. Öğle yemeğinde sucuk ekmek var 🙂 Uludağ’dan ayrılırken yol üstünde İnkaya olarak bilinen, (Tarihi Çınar) olarak bilinen yerde çay ve fotoğraf molası veriyoruz.Tekrar otelimize dönüyoruz ve günün yorgunluğunu termal havuzlarda atıyoruz.

3.gün

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından, Uludağ çevresindeki meşhur kızık köylerinden biri Cumalıkızık köyüne doğru turumuza devam ediyoruz. Bu köy Osmanlı kır mimarisinin Türkiye’de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi Osmanlı köy evleri. Sokaklarında gezerken tarihi çeşmeleri, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz.Tarihi köy evlerini gördükten sonra köy içinde serbest zaman veriyoruz.Sonraki durak Gölyazı köyü, Ulubat gölü kenarında bir balıkçı gölü. Kış mevsiminde gölün etrafından dolaşan manzaralar ile karşılaşıyor.Göl kenarında konaklayan kuşlar da gölün başka bir güzelliği. Burada serbest zaman veriyoruz. Köy meydanında bulunan 450 yıllık çınarın altında akşam çaylarımızı içip, arnavut kaldırımlı dar sokaklarında ilerleyerek, tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz.Fotoğraf makinelerinizin pillerini doldurun çünkü burada her yer bir fotoğraf galerisi gibi. Bu etkileyici ortamdan akşam saatlerinde üzerinde dönüş yoluna başlıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler


→ Lüx Turizm araçları ile ulaşım hizmetleri

→ Profesyonel Rehberlik Hizmeti

→ Zorunlu Seyahat Sigortası

→ 3 – 4 Yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah+Akşam yemeği)

→ Turizm Bakanlığına ait ören yeri girişleri ( Sadece Öğrenciler için )


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


→ Kişisel Harcamalar

→ Öğle yemekleri

→ Yemeklerde alınan içecekler

→ Öğretmen ve veliler için giriş ücretleri


Yapılacak istişareler doğrultusunda istenilen tüm değişiklikler mümkündür.Tur programı istekleriniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Belirtilen program 40 kişi ve üzeri öğrenci grupları için geçerlidir. Fiyat içi lütfen iletişime geçin.

Paylaşabilirsiniz !
Göster
Gizle