13 Temmuz 2018

Antalya

1.Gün

Sabah belirtilen saatlerde okulumuzda buluşma ve siz değerli öğrenci ve öğretmenlerimiz ile gerekli düzenlemelerden sonra hareket ediyoruz.Siz değerli yolcularımızla birlikte Aydın otobanı üzerinden Batı Toros’ların kucakladığı Alanya’ya ulaşarak gezimize başlıyoruz.Sırası ile 1225 yılında Allaattin Key Kubat  tarafından yapılmış olan Kızıl kuleyi ardından Alanya yarımadasının tacı Alanya Kalesini, Dünyaca ünlü ve şifalı mağara olarak da bilinen Damlataş Mağarasını görüyoruz. Daha sonraki durağımız Side, sırtını denize çevirmiş 2500 kişilik tiyatro ve Apollon Tapınağını gezip günün yorgunluğunu atmak ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

2.Gün

Otelimizdeki kahvaltıdan sonra ilk durağımız Belkıs Köyü yakınında dünyaca ünlü 2500 yıllık bir tiyatro olan Aspendos Tiyatrosu.Buradaki fotoğraf molalarımızın ardında sıradaki durağımız Perge Antik kenti, bir zamanlar Pamfilya Bölgesine başkentlik yapmış antik bir kenttir. Şehirdeki akropolisin Tunç Çağı döneminde kurulduğu düşünülmektedir. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra sıradaki durağımız Kurşunlu Şelalesi.Kurşunlu Şelalesi’ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır.Öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra Antalya’nın simgelerinden olan Düden şelalesini görmeye gidiyoruz.Antalya kale içinde panoramik şehir turumuzun ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Olympos Beydağları Milli parkında. Akşam yemeğinden sonra Yanartaşta akşam sohbetleri.Yanartaş, Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı köyü yakınlarında küçük, tarihi ve turistik önemi olan doğal gaz kaynağı.

3.Gün

Otelimizdeki kahvaltıdan sonra Phaselis Antik Kentine geçiyoruz. Eski Çağ’ın ünlü liman kenti Phaselis, M.Ö. 7. yüzyılda Lakios önderliğinde Rodoslu koloniciler tarafından kurulmuş.Sonraki durağımız Demre bölgesinde bulunan Tarihi Noel Baba Müzesi. Her yıl yerli yabancı tatilcilerin ilgi ile ziyaret ettikleri kilisedir. Dünyadaki pek çok insanın Noel Baba’nın bu kilisede yattığına inananlar tarafından ziyaret edilmesi ülkemizin de dünyaya tanıtmasına yardımcı olmaktadır. Öğle yemeği ve ihtiyaç molasının ardından. Dönüş yoluna başlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


→ Lüx Turizm araçları ile ulaşım hizmetleri

→ Profesyonel Rehberlik Hizmeti

→ Zorunlu Seyahat Sigortası

→ 3 – 4 Yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah+Akşam yemeği)

→ Turizm Bakanlığına ait ören yeri girişleri ( Sadece Öğrenciler için )


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


→ Kişisel Harcamalar

→ Öğle yemekleri

→ Yemeklerde alınan içecekler

→ Öğretmen ve veliler için giriş ücretleri


Yapılacak istişareler doğrultusunda istenilen tüm değişiklikler mümkündür.Tur programı istekleriniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Belirtilen program 40 kişi ve üzeri öğrenci grupları için geçerlidir. Fiyat içi lütfen iletişime geçin.

 

Paylaşabilirsiniz !
Göster
Gizle